Zdrowie i poradyUdowadniają, że matematyka nie jest taka straszna, jak w stereotypach

Udowadniają, że matematyka nie jest taka straszna, jak w stereotypach

Dla wielu uczniów matematyka jest tym przedmiotem, który stanowi największe wyzwanie, a nawet może być poważną przeszkodą w bezproblemowym przejściu do następnej klasy. Absolwenci nazywają ją z kolei swoim najgorszym wspomnieniem, do którego nigdy nie chcieliby wracać. Klub Matematyczny Hyperion ze Skórzewa słabszym uczniom udowadnia, że matematyka jest do zdania, jednocześnie rozwijając talent miłośników rachowania. O działalności swojej szkoły w programie „Hej Poznań” opowiedział dr. inż. Michał Wiśniewski.

Udowadniają, że matematyka nie jest taka straszna, jak w stereotypach

Wydaje się, że Klub Matematyczny Hyperion jest dla absolutnie każdego, ponieważ prowadzone są w nim zarówno korepetycje dla tych, którzy chcą poprawić swoje oceny, jak i tych, którzy marzą o sukcesach w konkursach i olimpiadach matematycznych.

– Zaczęliśmy od pomocy w kartkówkach i sprawdzianach, a z czasem pojawiły się ambitniejsze cele, jak przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty i matury. Okazało się jednak, że potrzeba pomocy w matematyce jest dużo szersza, i dziś uczymy także dzieci, o których rodzice mówią, że nudzą się w szkole. Mamy również studentów – mówił w najnowszym odcinku „Hej Poznań” gość Joanny Sobocińskiej-Korczak, dr. inż. Michał Wiśniewski.

W Klubie Matematycznym Hyperion można uczyć się nie tylko po polsku, ale też po angielsku i francusku. Sam Michał Wiśniewski zna te języki, ponieważ studiował w Quebecu w Kanadzie, gdzie francuski i angielski były językami wykładowymi.

Na zajęcia do Skórzewa uczęszczają także uczniowie z afazją i autyzmem. Jak przyznaje dr. inż. Michał Wiśniewski, na samym początku było to wyzwanie, jednak teraz odpowiednio przygotowani nauczyciele Klubu podchodzą do tego z entuzjazmem, zwracając szczególną uwagę na merytoryczne i empatyczno-psychologiczne zapotrzebowanie podopiecznych.

Hyperion próbuje odczarować matematykę jako znienawidzony przez uczniów przedmiot. Dr. inż. Wiśniewski podejrzewa, w czym może tkwić problem:

– Demonizowanie matematyki bierze się z porażek, które mają różne źródła. Dzieci przede wszystkim trzeba wysłuchać i zrozumieć. Naszym celem jest doprowadzenie do tego, aby nie-nie lubiły matematyki, ponieważ leży u podstaw innych przedmiotów ścisłych, przez co jest bardzo potrzebna. Jeżeli na początku się jej nie zrozumie, później będzie miało się kłopoty w innych dziedzinach: biologii, chemii i fizyce.

I właśnie z tych przedmiotów również można odbyć korepetycje w Hyperionie. Jak wyjaśnia dr. inż. Wiśniewski, było na nie spore zapotrzebowanie, zwłaszcza u osób zdających z nich maturę.

Matematycy Hyperiona uwielbiają cieszyć się wspólnie z uczniami z ich sukcesów, a przekazywanie wiedzy sprawia im olbrzymią przyjemność. Do tego stopnia, że zawsze zachęcają swoich podopiecznych do zadawania im pytań nawet poza godzinami zajęć. W Hyperionie można odbyć zarówno lekcje indywidualne, jak i grupowe.

– Czasem uczenie się w grupie jest dużo lepsze, ponieważ wtedy pojawia się taka synergia i swojego rodzaju pozytywna rywalizacja, która sprawia, że dojście do lepszych efektów jest dużo łatwiejsze – wyjaśnił na antenie Hej Poznań nauczyciel

Więcej informacji na temat zajęć można znaleźć na Facebooku Klubu Matematycznego Hyperion oraz jego stronie internetowej – klubhyperion.pl. Zapisać się można zdalnie, telefoniczne lub za pośrednictwem wiadomości SMS.

Obraz

Wybrane dla Ciebie