Dzień Dziecka w Poznaniu – co przygotowano?

Cykl spektakli muzycznych, transmisja “Księgi Dżungli”, zabawa w projektowanie miasta czy gry językowe – to tylko część atrakcji, jakie czekają w najbliższy wtorek na młodych mieszkańców i mieszkanki stolicy Wielkopolski. Z okazji Dnia Dziecka, w ramach IX Poznańskich Dni Rodziny, Miasto zaprasza najmłodszych na cały cykl wydarzeń.

Dzień Dziecka w Poznaniu – co przygotowano?

1 czerwca, w Dzień Dziecka, poznańskie maluchy nie będą się nudzić. W ramach Poznańskich Dni Rodziny czeka na nich wiele atrakcji. Jedną z nich jest cykl spektakli muzycznych “Bajkowa Piętnastka”. Wydarzenie będzie można obejrzeć o godz. 15 i 17 w Scenie na Piętrze Estrady Poznańskiej przy ul. Masztalarskiej 8 oraz na terenie Pawilonu Nowa Gazownia (ul. Ewangelicka 1).  Będzie to niezwykła okazja, aby przypomnieć sobie utwory muzyczne znane z bajek i animacji dla dzieci, wieczorynek czy z filmów Disneya.

Wydarzenie zorganizowane jest z zachowaniem wszelkich aktualnych norm i obostrzeń. Obowiązuje dezynfekcja dłoni oraz zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych. Z uwagi na konieczność przestrzegania limitu osób na widowniach, wejście na spektakl odbywać się będzie za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Chętne rodziny mogły odbierać darmowe bilety od czwartku 27 maja w Poznańskim Centrum Świadczeń – w piątek po południu pula dostępnych wejściówek została wyczerpana.

W ramach obchodów Dnia Dziecka będzie można też obejrzeć transmisję online spektaklu pt. “Księga Dżungli” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Poznaniu. Przedstawienie przeznaczone jest dla dzieci od 5 roku życia. Nagranie dostępne będzie od 31 maja (od godz. 12) do 2 czerwca (do godz 12) na profilu facebookowym Miasta Poznania, w wydarzeniu Poznańskie Dni Rodziny oraz na kanale YouTube teatru.

Spektakle to tylko część atrakcji. W ramach projektów finansowanych przez Miasto Poznań znajduje się również wiele ciekawych propozycji:
Instytut Rozwoju Aktywności zaprasza najmłodszych poznaniaków i poznanianki na “Uliczki dla dzieci”, czyli projektowanie miasta. Wydarzenie odbędzie się w trzech lokalizacjach: w parku Kasprowicza (odcinek plac zabaw – uliczka przy basenie do ul. Reymonta) i na Cytadeli (uliczka przy restauracji Umberto) w godzinach 14-18 oraz w  parku Sołackim (uliczka przy placu zabaw) w godz. 15-18. Na wszystkich chętnych czekają: kolorowa kreda do przemalowania “Uliczki”, gry i zabawy, bańki mydlane, zabawa w projektowanie przestrzeni oraz debata: “Przestrzeń dla dzieci”.

Z kolei Fundacja Słowo i Kropka zaprasza całe rodziny na spotkanie z cyklu “Gimnastyka ciała i języka”. Warsztaty ruchowo – lektorskie potrwają od godz. 10 do 13, a ich celem będzie poprawa sprawności organizmu oraz udoskonalenie emisji głosu – wraz ze zwróceniem uwagi na wymowę. Część ruchową poprowadzą dwie tancerki (aktorki, szczudlarki oraz animatorki), które poprzez serię zabaw skupią się na podniesieniu funkcjonalności ciała. Z kolei druga część prowadzona będzie przez profesjonalnego lektora z wieloletnim doświadczeniem oraz nauczyciela emisji głosu. Uczestnicy nauczą się oddychać z użyciem przepony (zdrowo i efektywnie) i poznają sposoby prawidłowego używania aparatu mowy. Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM

Fundacja Leśne Dziki przygotowała na Dzień Dziecka dwa wydarzenia. Pierwsze rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 11:30: w ramach cyklu “Specrady Leśnej Mamy” odbędzie się rozmowa-wywiad pt. “Las i sen”, podczas której specjalistki od spraw zdrowia oraz mamy będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Będzie to dyskusja poświęcona wychowaniu w bliskości z naturą, tworzeniu prawidłowych nawyków zdrowotnych oraz dbaniu o siebie. Z kolei o godzinie 11:45 odbędzie się spotkanie z Joanną Nawrocką-Rohnka, dr nauk o zdrowiu: “Nie ma złej pogody na spacer. Tajemnice szwedzkiego wychowania dzieci”.

Na zakończenie Dnia Dziecka Stowarzyszenie Edukacyjno-Rozwojowe SI w godzinach 18:15 – 19:15 zaprasza na rodzinne Językowe Pląsy. Zajęcia z instruktorem służą opanowaniu umiejętności posługiwania się językiem obcym. Uczestnicy zaznajomią się z jego podstawowym słownictwem, zwrotami oraz gramatyką, poznają zabawy i gry językowe.

Wśród innych propozycji jest także spotkanie online pt. “Moliki książkowe na szlakach wyobraźni” przygotowane przez Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Podczas tego wydarzenia najmłodsi uczestnicy będą mogli wysłuchać XIX-wiecznych bajek i legend. Dodatkową atrakcją będzie dołączona do filmu kolorowanka, pobudzająca wyobraźnię najmłodszych. Spotkanie odbędzie się na kanale YouTube PTPN.

Lista wszystkich wydarzeń przygotowanych na Dzień Dziecka znajduje się na stronie internetowej UMP.

Wybrane dla Ciebie